Dünya böyle bir âlim görmedi!

 

Harun Yahya’nın bilimin yanıt veremediği iddiaları

 

Ender Helvacıoğlu

Bu bir mizah yazısı değil. Benim öyle bir yeteneğim yok. Yaptığım şey sadece Harun Yahya’nın Yaratılış Atlası’ndan bölümler aktarmak. Bu Atlas, yeteri kadar mizah unsuru barındırıyor. Hologram kapaklardan, kuşe kağıtlardan ve renkli fotoğraflardan gözleri kamaşıp Evrim Kuramına karşı güçlü bir yanıt verildiğini sananlara bazı gerçekleri göstermek istedik. İşte büyük âlim Harun Yahya’nın müthiş buluşları!

Harun Yahya (Adnan Oktar, yani Adnan Hoca) Evrim Kuramını çürütmek için iki tane 800 sayfalık bol resimli Yaratılış Atlası hazırlamış. Üstadın çeşitli konularda daha onlarca eseri var. 30.000 fotoğraf içeren 45.000 sayfalık bir külliyatın sahibi. Kitapları, aralarında Urduca ve Kishwahili, Hausa, Dhivalhi gibi Afrika dillerinin de bulunduğu 57 dile çevrilmiş. Kısacası ünü yedi kıtaya ve 72 millete yayılmış bir âlim!

Her şeyin uzmanı
Yaratılış Atlasları incelendiğinde Harun Yahya’nın felsefe, matematik, tarih, ilahiyat gibi alanların; fizik, kimya, astronomi, biyoloji, jeoloji gibi temel doğa bilimlerinin; sosyoloji, antropoloji, arkeoloji, filoloji gibi toplum ve insan bilimlerinin; tıp, genetik ve mühendislik gibi uygulamalı bilimlerin ve bütün bu bilim dallarının alt dallarının, ayrıntı konularda tartışma ve yorum yapabilecek kadar uzmanı olduğu anlaşılıyor. Dünya bugüne kadar bu çapta bir “âlim” görmedi! Harun Yahya her şeyin uzmanıdır.
Örneğin, Harun Yahya, aklınıza gelebilecek bütün canlı türlerinin uzmanıdır. Memeli, sürüngen, kuş, balık, böcek, bitki… hepsinin yapısını en ince ayrıntısına kadar bilir. Görülmemiş bir biyolog, zoolog ve botanikçi olduğu gibi, bunların hepsinin alt dallarında da uzmandır. Moleküler biyoloji, sitoloji (hücre bilimi), histoloji (doku bilimi), fizyoloji, anatomi, embriyoloji, biyokimya, mikrobiyoloji, taksonomi, ekoloji, viroloji, patoloji… aklınıza ne gelirse, hepsinde iddialı yorumlar getirecek, ortaya kuramlar atacak, tüm tartışma konularına nokta koyacak kadar bilgi sahibidir.
Harun Yahya, yaşamın kökeni sorununu çözdüğü gibi, dilin kökeni sorununu da bir çırpıda çözmüş bir dilbilimcidir: “Her şeye nutku verip konuşturan Allah, bizi konuşturdu.” (Kuran, Fussilet, 21)
Harun Yahya, materyalizmi bir vuruşta alt eden ve böylece 5000 yıllık sorunu çözen bir filozoftur

http://www.bilimvegelecek.com.tr/?act=2&id=121&sayi=39

Advertisements

8 Responses to “Dünya böyle bir âlim görmedi!”

 1. Hakikat Says:

  Merhaba..

  Burada Harun Yahya’yı savunacak değilim. Ancak yazınızda ilginç bir boşluk var. Harun Yahya rumuzlu kişi ya da grubun herhangi bir fikri öne çıkarılıp çürütülmemiş. Sadece ironi var. Ne kazandınız?

 2. savsatalaracevap Says:

  Böyle bir şahsiyetin, kamu oyuna adı her türlü rezilliğe karışmış birisinin, hiç bir bilimsel tartışmaya katılmamış, hiç bir akademik geçmişi bulunmayan bir insanın fikirleri ne kadar ciddiye alınabilir?

 3. çiğdem Says:

  ALINIR HOCAM ALINIR.MILLETIMIZ BUNA LAYIK CUNKU.

 4. Biyolog Mustafa ERSÖZ Says:

  Sayın Helvacıoğlu’na katılmamak elde değil. Bir insan tek başına bu kadar iş başaramaz, lakin yazarın unuttuğu veya görmezden geldiği bir nokta var. Harun Yahya bütün bunları bir ekiple birlikte meydana getirdi.
  Lütfen bu konuyu gözardı etmeyelim. Çiğdem Hanım; kendinizi milletin temsilcisi olarak görmenize saygım var, ama milletten oldukça uzaklaşmışsınız. Kafanızı kaldırın ve etrafınıza bir bakın lütfen. Aynı direktiflerim sayın Helvacıoğlu için de geçerlidir…

 5. Mert Sonay Says:

  Evrim teorisi – gerçekten doğru değil – bu açık ve net. Doğal seleksiyonun, eşey hücrelere yeni genetik bilgi ekleme, kompleks bir organı tarif etme ve şifreleme yeteneği var mıdır? Yoktur. Mutasyonlar yüzde 99 zararlı değil mi? Meyve sineklerinde on yıllarca deneyler yapıldı, daha iyi özelliklere sahip bir örnek var mı elimizde? Sıçramalı evrim çırpınışları da hayal kurmaktan öteye gidemedi. Protein sentezinde kör moleküllerin, DNA üzerinde gerekli şifreyi anında bulmaları, hatasız kopyalamaları, sonra ilgili yere vücut içinde tam isabet kaydedecek şekilde göndermeleri, saymakla bitmez. Tüm deliller her detayda bir – akıl – olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Akıl içermeyen tek bir zerre yok, atom da dahil olmak üzere. Evrimi savunmak enerji kaybı, zaman kaybı ve para kaybıdır. Bilgilerinize.

 6. serdar Says:

  filozofta neymiş bilmemiz gerken baskaları degıl bızzat bızız bedenı degıl organları da degıl bu bedende canı yastan degılmıdır kı asıl alım bu derınlıklere ınmek gerekırken baskasının derınlıgının delılıgınden banane=).

 7. GAZALI Says:

  Harun Yahya bunlari tek basina mi yapti? Sadece bu bile sizin beyninizin ne kadar kör oldugunu, görmek istemediginigstrr

 8. deniz Says:

  admin konuyla alakası yok biliyorum ancak senden çok mühim bir durum için ricada bulunuyorum.bu yorumu yaptığım mail adresini görüyorsun büyük ihtimalle.lütfen bir mesaj çek mail adresime.bu blogla alakalı küçük ama önemli bir durum hakkında konuşmam gerek.lütfen…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: