EVANJELİSTLERİN ACENTESİ Harun Yahya

Harun Yahya nın İslamla ilgisi yoktur.  

“Bu mesele, Harun Yahya’nın içinde pozisyon aldığı zihniyetin ve çevrenin İslam ile bir ilgisinin bulunmaması nedeniyle İslam bakımından bir büyük sorun, bir ‘kullanılma’ sorunu ortada duruyor” Eğitimin İslamileştirilmesi gibi bir eğilim var, ama burada esas problem, bana kalırsa, bu kitabın ve Harun Yahya’nın esasen İslam geleneği ile hiçbir ilişkisinin olmaması… Yani çifte kavrulmuş bir sorunla yüz yüzeyiz: Bu mesele bir taraftan İslamcı kesimlerin yumuşak karnı olan “yaratılmış olmak” fikrine dayanarak İslamcı çevrelerin laik eğitime bir darbe vurma zemini olarak duruyor. Öte yandan Harun Yahya’nın içinde pozisyon aldığı zihniyetin ve çevrenin İslam ile bir ilgisinin bulunmaması nedeniyle İslam bakımından bir büyük sorun, bir “kullanılma” sorunu ortada duruyor. Oysa Türkiye’de medrese kökenli İslam geleneğinin böyle bir meselesi yok. Bu gelenek daha çok fıkıh gibi çeşitli İslami bilimlerle uğraşır. Kaldı ki İslam’ın evrim konusunda doğrudan doğruya söylemiş olduğu bir şey de yok. Yani evrim teorisine ilişkin olarak geliştirilen bütün karşı kav-ramsallaştırma daha çok Tevrat’taki bilgiye dayanıyor. Zaten Darwin’e karşı çıkanlar da başlangıçta Katolik rahipler olmuştu. Yani Tevrat geleneğinin yaratılış kur-gusuyla -ki bu kurgu çok dakik bir kurgudur- Darwin’in söyledikleri temelden çatışıyordu. O yüzden Darwin’in kitabı yayımlanır yayımlanmaz bu kesimlerden baraj ateşi başladı, zira onlar dünyanın yaşını 5-6 bin yılla sınırlayan bir geleneğin ruhbanlarıydı. Darwin’in söyledikleri ise hem insanın “seçilmişliği”ni zedeliyor hem de dünyanın yaşını milyonlarca yıl geriye götürüyordu. O bakımdan esasen Darwin’e karşı yürütülen kampanya Hıristiyan dünyadan yürütülen bir kampanyadır. Aksine İslam içerisinden bu meseleye karşı laf söylemiş adam bulamazsınız. Hatta mevcut ilahiyatçılar içinden bile, akademik anlamda ilahiyatçılar içinde bile, evrim kuramının sakıncası yoktur gibi yorumlar yapılabiliyor.

EVANJELİSTLERİN ACENTESİ’
Dolayısıyla temel problem İslamileşme-den ziyade AKP’nin İslami duyarlılıklarını bu adamın kullanmasıdır. Yani, aslında Harun Yahya denilen kişi devleti kullanıyor, siyasi partileri kullanıyor, çünkü hiçbir bilgileri yok. Bu kitapta söylenen laflar Amerika’da fundemantalist-evanjelist Protestanlarca üretiliyor. Harun Yahya denilen kişi onların buradaki acentesi. Muhtemelen parasal kaynak da oradan geliyor. Yoksa Harun Yahya’nın bu kadar geliri yaratabilmesi ve gideri karşılayabilmesi olası değil. Bu çerçevede Harun Yahya bir mehdicilik, bir milenyarizm hareketinin parçası olarak kabul edilebilir. Buna göre bir Mehdi gelecek dünyayı ve insanlığı kurtaracaktır vesaireo… Bu adam bunların buradaki acenteliğini yapıyor. Aslında rolü bundan ibaret. Kaldı ki pek çok şeyi çarpıttığı da ortada.

» Evrim kuramı nedir?
EVRİM kuramı, İngiliz doğa bilimci Charles Robert Darwin (1809-1882) tarafından temelleri atılan, en önemli bilimsel keşiflerden biridir. Güney Amerika kıyılarının ayrıntılı coğrafi ve canlı yapısını beş yıllık gezisinin (1831-1836) bilimsel gözlem ve bulgularıyla derinlemesine ele aldığı ünlü Türlerin Kökeni’ni 185g’da yayımlamasıyla, evrimsel biyoloji bir bilim olarak başlangıç yaptı. Tüm canlıların ortak bir atadan değişerek türediğini, bir tür içerisinde ve türler arasında pek çok canlı özelliği açısından değişkenlik olduğunu vurgulayan Darwin, doğada gözlenebilen bu değişkenliğin ‘doğal seçilim’ adı verilen süreçler bütünü ile zaman ve mekandaki tarihsel değişime işaret ettiğini belirtir. Doğal seçilim kavramı, Darwin tarafından, hayvan ıslahı çalışmalarında yürütülen yapay seçilimin ilke olarak aynısının doğada da gerçekleştiğini vurgulamak için ortaya konmuş bir kavramdır. Doğal seçilim; bir türe ait canlılar arasında taşıdıkları biyolojik özellikler açısından bir sonraki kuşağa aktarılabilen farklılıklar olduğunu -canlının içinde yaşadığı ve etkileştiği fiziki ve biyolojik çevrenin bu farklılıklar açısından anlamı olduğu sürece- bu farklılıkların canlının yaşamda kalmasını etkileyebileceğini söyler. Farklılıkları çevresel değişime olumlu anlamda duyarlı olanların yaşamda kalması daha olasıdır ve bunlar diğerlerine oranla daha çok yavru bırakacaktır. Sonuç olarak, bir sonraki kuşak çoğunluk itibarıyla bir önceki kuşağın avantajlı bireylerinin yavrularından ibaret olacaktır. Bu durumu sağlayan çevresel koşullar devam ettiği sürece türün tamamı bir süre sonra bu seçilen biyolojik özellikleri ya da onların önemsiz küçük modifikasyonlarını taşıyan bireylerden oluşacaktır. Darwin tarafından ayrıntılı biyolojik örnekleriyle ortaya konan bu modelin adı “doğal seçilim ile evrimleşme” ya da “adaptasyon” (uyarlanma) dur. Böylece türler, Darwin’in evrimci kuramlaştırmasında, aralarında akrabalık ilişkileri olmayan, ayrı ayrı özel olarak yaratılmış “tipler” değil, doğal seçilimin başlıca etken olduğu doğal süreçlerin yüz milyonlarca yıllık dünya tarihi boyunca meydana getirdiği, önemli değişkenlik sergileyen, ortak ata ve atalardan türeyen varlıklardır.

http://www.2temmuz.com/habergoster.asp?id=805

Advertisements

15 Responses to “EVANJELİSTLERİN ACENTESİ Harun Yahya”

 1. isimsiz Says:

  “”EVRİM kuramı, İngiliz doğa bilimci Charles Robert Darwin (1809-1882) tarafından temelleri atılan, en önemli bilimsel keşiflerden biridir.””

  Darwin zaten o günkü, biyoloji ve genetik geriliğinden yanılgıya düştü. Zaten darwin, hiç biyoloji bilgisine sahip değildi.(amatör doğa bilimci). İspinoz kuşlarının coğrafi izolasyonla ırklara ayrışmasını, evrim sandı! Zaten gen havuzunda var olan özelliklerin, popülasyonun ayrılmasıyla zamanla ortaya çıktığını yeni özellek kazanma saydı!!! siz hala bu bilimsiz gericiliği savunuyorsunuz.

 2. isimsiz Says:

  ateistler gerçeği görün biraz!!!!!!!!!!!!! yuh yani bu çağda evrimi savnmak! bir biyolog olarak evrimi savunsaydım utanırdım be! ben gerici miyim?? zaten savunmuyorum o saçma ateist saçmalığnı. Yaratılış bilimsel bir gerçektir.Bunu o bağnaz kafanıza sokun!

 3. Nesrin Says:

  Yaratılış bilimsel bir gerçektir. Nerde diyor?

 4. bozo Says:

  sizler birer maymunsunuz ateistler sizin okullardaki materyalizm felesefeleriniz markizm bunlar genclerimizn piskolojisini bozmaktadır. o genclerin temeli islam sizin gibi başı var sonu yok gibi düşünceler değil onlar kendi oluşturmuyor islamı kuranı kulavuz olarak görüyo.
  http://www.maddeninardindakisir.com/ 14yüzyıldaki çobanı oku ne güzellikler yapmış sende çobansın bunu unutma iyi düşün osana yeter.bende çobanım .yaşasın zalimler için cehennem

 5. kuklaların efendisi Says:

  Bırakın herkes bildiği yolda gitsin İslamcılar.Var mı dininizde kimin hangi tercihi yapacağına karışmak.Şuradaki tavırlarınız bile saldırganlığınızın hangi safhada olduğunu gösteriyor.Sizlere en büyük ispatlar dahi yapılsa fark etmez.Fanatikliğiniz gözlerinizi kör etmiş.Dinlemiyorsunuz görmüyorsunuz.

 6. Gerçegi dusundunuz mu? Says:

  Harun Yahya’ya bu çirkin internet saldirisi bana nedense ergenekon davasindaki ifadeleri hatirlatiyor. Bu guzel insani internet uzerinden yipratmak icin ozel “adamlar” kiralamis ergenekon. (bilmiyorum boylelerine adam demek ne kadar dogru.)

  Yurt disinda bilimsel anlamda en çok bilinen, daha dogrusu tek bilinen Turk Harun Yahya. Avrupaya gonderdigi yaratilis adinda muthis, dev eseri var. Bunu evrime hala inananlar (daha dogrusu biseyden haberi olmayip, ozentilik olsun diye, veya cogunluga uymak için sacunmaya calisanlar) bedava online okuyabilirler. Tavsiye ederim. Akli, mantigi olan, normal bir insan için 1 sayfasi yeter, yani o kadar guzel, net ve hikmetli yazilmis bir kitap.

  Hem Harun Yahya’yi evanjelistlerle baglantili gostermeye calismak da cok akilsiz, mantiksiz, temelsiz, aciz bir cirpinistir. Sionist hristiyanlar olarak da taninan evanjelistler, niye masonlar ve siyonistler hakkinda en carpici, aciklayici, aydinlatici, bilgilendirici kitaplari yazan Harun Yahya’ya niye yardin etsinler?

 7. atatürkçü gençlik Says:

  Darwin’i ilgilendiren sadece bilimsel gerçeklikti. Dogmatik siyasi görüşler onun ilgi alanı dışında kalıyordu. ‘Türlerin Kökeni’ adlı ölümsüz eser yayınlanalı beri 150 yıl geçti ama 21. Yüzyılın insanları pek çok bakımdan hala Darwin’i geçemedi.

  Darwin yaşadığı dönemde de ideolojik bir savaşın orta yerinde kalmıştı. Muhafazakarlar onu ‘dinsel inançları’ alaşağı etmekle suçlarken, dinsel baskılara karşı olan cephe ise ‘ateizmi savunduğu’ gerekçesiyle Darwin’i ikonlaştırmıştı. Darwin’in kendisi ise bu mücadeleyle hiç ilgili değildi: Onu ilgilendiren sadece bilimsel gerçeklikti. Dogmatik siyasi görüşler onun ilgi alanı dışında kalıyordu.

  Darwin’in dinsel görüşleri bundan biraz daha karışık. Başlangıçta inançlı bir Hıristiyan olmasına rağmen sonradan kiliseye inancını kaybetmişti ama asla ateist olmamıştı.

  Dinsel konularda arkadaşlarıyla bazı tartışmalara girmiş olmasına rağmen karşısındakilerin görüşlerine her zaman saygı duymuş ve terbiyesini korumuş bir centilmendi. Bugün bile Darwin’in görüşlerine karşı çıkanların ‘saygı, centilmenlik ve tartışma adabı’ konularında Darwin’i aşamamış olduğu bariz bir gerçektir.

  İşte Darwin’den alınmış bazı sözler:

  1. “Hayatın başlangıcına ait gizem bizim tarafımızdan çözülemez; o yüzden ben kendi adıma agnostik kalmaktan memnunum.” (Otobiyografisinden)

  2. “Bir insan hem Tanrıya hem de evrim fikrine inanabilir. Bundan şüphe edilmesi bana saçma geliyor.” (John Fordyce’e mektubu, 7 Mayıs 1879)

  3. “Din ve bilimin birbirinden ayrı tutulmasını pek anlayamıyorum. Ama şundan eminim ki bu iki ekolün birbirine bu kadar acımasızca saldırması için hiçbir sebep yoktur.” ( J. Brodie Innes’e mektup, 27 Kasım 1878)

  4. “En aykırı fikirleri savunduğum zamanlarda bile, Tanrının varlığını inkar edecek bir ateist olmadım” (John Fordyce’e mektubu, 7 Mayıs 1879)

  5. “Sanırım genel olarak (ve yaşlandıkça daha fazla böyle oluyor) benim düşünce yapımı tanımlayacak en doğru kelime ‘agnostik’ olacaktır. (John Fordyce’e mektubu, 7 Mayıs 1879)

  6. “Size üzülerek bildiririm ki; İncil’in Tanrı katından indirildiğine ve İsa’nın Tanrı’nın oğlu olduğuna inanmıyorum.” (Frederick McDermott’a mektup, 24 Kasım 1880)

  7. [Ateist Edward Aveling ile 1881 tarihli bir konuşmasında] “Niçin bu kadar agresifsiniz? Bu yeni fikirleri insanlığa zorla dayatmaktan bir kazancınız mı var?” (Edward Aveling’in yazdığı 1883 tarihli ‘Charles Darwin’in Dinsel Görüşleri’ adlı kitaptan)

  8. “Bir maymunun aklından çıkan şeylere güvenebilecek biri var mıdır, eğer bir maymunun aklından bir şey çıkacak olsaydı bile?” (Graham William’a mektubu, 3 Temmuz 1881)

  9. “Benim dinsel inancım belirsiz: Evrenin körlemesine bir şansın eseriymiş gibi bakamıyorum ama ‘akıllı bir tasarım’ olduğuna dair bir delil de göremiyorum.” (Joseph Hooker’a mektup, 12 Temmuz 1870)

  10. “İnsanın içinden gelen bir imanla Tanrı veya Ezeli Sebep olması gerektiğine inanıyor olmasının nasıl olup da ‘gerçekten güvenilir bir delil’ olabileceğine bir türlü aklım ermiyor.

 8. atatürkçü gençlik Says:

  darwin ne olduğunu ve nasıl bir görüşe sahip olduğunu görünn

 9. atatürkçü gençlik Says:

  Evrimciler canlıların cansız maddeden kendiliğinden oluştuğunu iddia ederler. Oysa bu, biyolojinin en temel kanunlarına aykırı bir Ortaçağ hurafesidir.

  Darwin’in teorisinden söz edildiğinde, çoğu insanın aklına “insanın atasının maymun olup olmadığı” sorusu gelir. Oysa bundan çok daha önce, evrim teorisinin açıklaması gereken sayısız soru vardır. Bunların ilki ise, yeryüzündeki ilk canlının nasıl ortaya çıktığı sorusudur.

  http://www.populerbilgi.com/evrim/Dsonu02.php devam edebilirsiniz.

 10. Darwin Says:

  Şarlatanlar için söyleyecek fazla bir şey yok ama bu insansı mahlukatların gizli emellerine alet olan ve en kötüsü bunun farkına bile varamayacak kadar aklını, mantığını yitirmiş insanlar için üzülmemek mümkün değil…

  Ah bir görebilseniz hassasiyetlerinizi kullanarak sizi parmaklarının ucunda nasıl fırıl fırıl çevirdiklerini, kendinizce iyiye, doğruya hizmet ettiğinizi zannederken emin adımlarla gerçekte kimlerin ne aşağılık oyunlarına alet olduğunuzu ah bir idrak edebilseniz…

 11. desmon79 Says:

  Aklin Denetlenmesi

  Evrim Gercektir. Ama Gerçek dissal bir olay degildir. Insan aklinda yaratilir, baska yerde yoktur.

  Evrim mekanizmalarini gorebilecegimiz surecler Uzayda somut olarak varmidir? Baska bir yerde somut nesnelerin dünyasinda canlilarin evrildigi gecmis hala yasiyor mu? Buna ulasabilir miyiz? HAYIR

  Canlilik tarihinin nesnel gercekligi yoktur. Sadece yazili kayitlarda (Gazete Dergi Resmi Yayinlar) ve insan belleginde yasar. (Bu durumda evrime inanan Guvenilir Bilim adaminin herhangi bir kemik parcasini yorumlayarak Insanin evrimindeki kayip halkayi buldugunu aciklamasi ve ertesi gun Butun gazetelerin “Insan evriminin kayip halkasi bulundu” diyerek rekonstruksiyon resimlerle bunu insanlarin zihnine olabilecek her sekilde islenmesi Evrimin ispati icin yeterlidir.

  Cunku Kayitlar ve insan bellegi nede birlesiyorsa Gercek Odur.

  Gecmisi denetleyen gelecegide denetler, su ani denetleyen gecmiside denetleyebilir.

  Bu yuzden kanitlar, deliller olusturarak, bunlari yorumlayarak eldeki kayitlari ve insan zihnini denetlerseniz. Ve sizin gibilerde sorgusuz sualsiz zihinlerinin denetlenmesine izin verirse Yasamin Gecmisi denetlenmis olur ve Evrimin gercekligi ispatlanmis olur

  Gercek insan kafasinin icindedir. Yeterli telkinle Doga yasalari bile yaratilabilir.

  Kurulu Duzenin sahipleri, Bilim adamlari isterlerse
  Evrenin Merkezini Dunya yapabilirler
  Gunes ve Yildizlar Dunyanin cevresinde donebilir.
  Insanlar isterse ucabilir.
  2×2 = 5 edebilir.
  Ve daha neler neler.

  Burda esas olan Aklin denetlenmesidir.
  (Zihninin denetlenmesine izin vermeyen deliler yada bilim dusmanlari ! cikabilir. Bunlarin nasil tedavi edilebilecegi baska bir yazi konusu.)

  Evrim Gercegine birde bu acidan bakabilir misiniz?
  Ortada teorilerin catismasi mi var Yoksa bir Hegemonya catismasi mi? Ve Catismanin taraflari kim ? Ve Bir teoriyi ispatlamak icin 150 yildir ugrasilmasinin amaci nedir ? Ve ne olursa olsun Ister Sosyalist ister Komunist ister Kapitalist ister Mason belirli gruplarin ispatlamak icin ortak caba harcadigi baska bir teori var midir? Bu gruplarin ortak ozelligi nedir ?

  Ben cevap vereyim. Hepsinin ortak noktasi Din karsiti olmasi ve Iktidara Ortacag da dini otoriteyi devirerek gelmis olmalari. Ve Modern Dunyada soz sahibi olan bu gruplarin Iktidarlarini devam ettirebilmelerinin yegane sarti. Evrim Teorsinin her ne olursa olsun ispatlanmis olmasidir. (Yada en azindan oyle gosterilmesidir.) Evrim Gercegi budur iste.

  Thx go

 12. kenan Says:

  şu evrimi birde kanıtlayabilseler. Ya tamam modern bilim olağan imkanlarıyla hücreleri proteinleri dokuları dnayı genleri ve ve canlıların genlerinin ihtiyaca göre değişimini ifade etsin. Onuda yapamaz ya canlıların genlerinin olumlu yönde değişimini görmedim ya anlatsın tamam. Ama ot peşinde gezen bir adet deyyosun bilimle ne alakası olabilir. Hemde o tarihte. Daha hücrenin ne olduğunu bilmezken. Kaldı ki organel protein binlerce gen genlerin yapı taşları adanin guanin …. doğru dizilimi. Herif saçmalamış diğer maholarda adını bilim koymuş. O tarih te nerden bilebilir di bu kadar teknik bilgiyi. Ki teorisin de yok bilememiş. Ha derseniz ki yinede bi bildiği vardır. O dönemdeki imkanlar dahilinde imkansız o zaman darwine gökten vahiy inmesi lazım. E öyleyse darwini bilim adamı olarak değil peygamber olarak kabul edin.

 13. aydınlanma savaşçısı Says:

  Bazı dinci yorumları görünce atalarımızın meşhur lafı aklıma geliyor
  “yavuz hırsız ev sahibini bastırır”
  Bilim dışı fikirleri sanki bilimsel gerçekmiş gibi yutturmaya çalışan,
  kendi fikirlerini ispatlayan hiçbir bilimsel araştırma yokken Evrim bilimine bilim tarafından çürütüldü diyen,
  Darwin cahildi galapagosta ispinozlara, pazarda ineklere, ormanda şebeklere baktı evrim var dedi (!!!!) diyen,
  Evrime 19 yüzyıl hurafesi (!!!) diyen zatı şahanelere gerçekten yıllardır gülüyorum
  Bugün birşeyin bilimsel kabul edilebilmesi için, o konuda yapılan çalışmaların tümü konunun uzmanlarının denetimindeki uluslararası hakemli bilim dergilerinde yayınlanır. Bu dergiler hepimizin okuduğu popüler bilim dergilerinden farklıdır. konunun uzmanları bilimsel verilerle ve bilimin temel kabulleriyle bu makaleleri ve verileri denetler. başka veriler bu verileri onaylıyorsa bu veriler kabul edilir.
  Şimdi evrimi sadece Darwin dedi diye kabul edildi sanan şapşalların en büyük komedisi burada başlar
  Darwin’in açıklarından faydalanarak bakın evrim yok bunlar dinsiz ondan dolayı benimsiyorlar diyenler Evrim ve Bilim konusunda Darwin’den bile çok geridirler.
  Çünkü Darwin doğal seçilim kuramını ortaya atmak için tam 20 yıl çalışmış
  Bir çok veri toplamış birçok makale yazmış. Ortaya attığı fikirlere yönelik bilimsel nitelik taşıyan bütün eleştiriler için tekrar çalışmalar yapıp mantıklı sonuçlar aramıştır.
  Daha sonra gelen bilim insanları onun bazı fikirlerini doğrulamış bazı özellikle kalıtımla ilgili fikirlerini yanlışlayıp yerine daha doğru fikirler ortaya koymuştur.
  Bilimde hiçbir bilim insanı yukardaki yazıda da belirtildiği gibi peygamber falan değildir.
  Bütün bilimsel fikirler sınanmaya sorgulanmaya açıktır. Newton’da, Einstein’da, Darwin’de ortaya attıkları fikirler bazında her zaman sınanır ve sorgulanır.
  Ancak eğitim durumu kendinden menkul, kendini mehdi ilan eden, imzası bulunan kitapların çoğu ABDli evangelistlerin kitaplarından müritleri tarafından çevrilmiş kişilerin fikirlerini tartıştığınızda karşınıza çıkan aynen şudur:
  “Sen dinsizsin !!!
  Ben bunu şu argümana bağlıyorum: dinci tayfası eskiden laikliğe ve demokrasiye dinsizlik derdi kendilerini eleştirenlere de “dinsiz” derdi. Fakat zamanla kültürel evrim sürecinden geçtiler ve -hala iki kavrama düşman olsalarda- şu anda bir sorunları yok gibi görünüyor. Fakat yüzeysel olarak değişselerde dinciler hala aynı dinci. Evrimin karşısına bilimsel ve mantıklı bir alternatif koyamadıkça kendi fikirlerini benimsemeyen kişileri dinsiz diye damgalayarak olaydan sıyırmaya çalışıyorlar.
  Ancak unutulmasın bilimle doğma arasındaki savaşı herzaman bilim kazanır. Bunu herkez bilsin

 14. Miller Says:

  http://www.godudu.com buraya bakmanızı öneririm

 15. Kanber Says:

  Bu konudada bilginiz sınırlı evanjelistler “Mesih” beklerler. Yahudiler “Kral Moşia” yı, Müslümanlar “Mehdi”yi beklerler. Ayrıca Evanjelistler Müslümanlara karşıdırlar. İsraili “Mesih” inene kadar destekleme kararı içindedirler. Yani Müslümanları o bölgede istemezler. Yani iftira atarken bile kulbunu uyduramıyorsunuz.

  Doğal seleksiyon ve mutasyonun evrimleştirici bir özelliği olmadığı anlamak istiyorsanız “Neodarwinistlere” kulak verin. Onlarda fosillerin aniden ortaya çıkmasından dolayı böyle bir açıklama getirme gereği duydular. Yani onlara göre sürüngen yumurtasından kuş çıkabilir bu da fosiller de görükmeme sebebidir tarzı açıklamada bulunabilirler. Ama bunun neresinde mutasyon ve doğal seleksiyon diye sorsan işte ona cevabı yok. Çünkü öyle bir mutasyon oluşması gerekecektir ki. Yumurtadan sürüngen yerine kuş çıkabilecek kadar kontrollü ve kapsayıcı. İkisi arasındaki genetip farkı 20 günde oluşturacak kadar zaman olduğuna inanıyorlarsa zaten “Yaratılışçılığı” baştan kabul etmiş olduklarını istemeden gösterir.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s


%d bloggers like this: